joi, 30 octombrie 2008

Prietenii Tacuti







De ce am ales acest titlu ?
Am ales sa fac acest blog in memoria unui foarte bun prieten necuvantotor, care a fost alaturi de mine 13 ani. A fost cu mine de cand era un ghemotoc alb cu varful urechilor si nas negru si pana a ajuns un adevarat vanator si sa zicem un prieten foarte loial.
A fost un motan BIRMANEZ cum rar mai poate fi intalnit: era docil si afectuos precum un "caine". Acum a plecat intr-o lume mai buna unde cred ca nu exista fiinte care sa chinuiasca acesti prieteni necuvantatori, precum o fac unii din semenii nostri pe care nu-i pot numi oameni.
Precum aceste fiinte ne respecta pe noi si accepta uneori ifosele , asa si noi trebuie sa le respectam si sa le tratam ca adevarati prieteni. Nu stim cat de loiali ne sunt !




Niciun comentariu: